MUUD SEOTUD TEGEVUSED

3.-4.klasside “Plastist vabaks” võistluse võitja 3.d klass, palju õnne! Täname meie sponsorit Kuulsaali uhke auhinna eest!

 • 19. aprillil KÕIK LIIKUMA- KAASA PRÜGIKOTT!                             MAT-INF tudengiselts korraldab “Prügimatka”, kus kutsutakse üles veetma ühte mõnusat kevadpäeva looduses matkates. Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel maha visatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema. Siit tulebki ürituse eripära – kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kilekotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi. Eesmärk on sütitada inimestes harjumus linnas või looduses jalutades korjata üles praht ja visata see lähimasse prügikasti, mitte ükskõikselt mööda jalutada järjekordsest maas vedelevast krõpsupakist. Samuti oodatakse kõiki tegema oma päevast toredaid pilte ning jagama neid sotsiaalmeedias #Prügimatk2019 alt või teha postitusi meie Facebooki ürituse alt! Keskkonnanädalal on ka Instagram, kus kajastame tublide kogukondade osalust.Infot leiab:
  https://www.facebook.com/events/310506586284880/
  https://www.facebook.com/events/487520565115904/
  Näitame ühiskonnale, et hoolime meie loodusest!

Kaks päeva enne üle-eestilist prügimatka tegi 9e klass koos õpetaja Meri Heinsaluga oma matka juba ära. Matkati mööda klindialust terviserada Laidoneri parki, sealt mööda Pargi teed vana õunaaiani ja turniti mööda kunagist suusahüppemäge üles. Seejärel jätkati matka mööda kaldapealset kuni Vimkani. 
Tee peal õpiti tundma ka kevadist loodust.

 • 6a ,  6 b ja 6c  klassi loosuõpetuse õuesõppetund  ühendatud “ Prügimatka” päevaga  

  1. aprill on üleriigiline “Prügimatka”, päev, mille eesmärgiks on korjata ettejääv maas vedelev prügi. 6a ja 6 b klassi otsustas , et 18. aprillil  loodusõpetuse tunni raames   ühendatakse kaks projekti:

   „Märka kevadet Laidoneri pargis“- fenoloogiliste   vaatluste teostamine   

   „Prügimatk“ , kus  õuesõppe tunni vältel klindialusel terviserajal ja Laidoneri pargis märgatud prügi kokkukorjamine

  Õpilasi juhendasid Karin Keert , Mare Pent  ja Kersti Ojassalu

 • Sajad tuhanded noored avaldasid reedel üle kogu maailma meelt kliimamuutuste vastu ja panid sellega alguse üleilmsele õpilaste kliimaprotestile, millega ärgitatakse poliitikuid kliimamuutusega tegelema. Nende seas ka 9g õpilased
 • 15. aprillil 2019 külastas 8.f klass Eesti Pandipakendit, kus osaleti keskkonnatunnis ja saadi teadmisi, kuidas töötab Eesti pandisüsteem. Tagatisraha ehk pandiga koormatud pakendid võivad olla kas klaasist, plastist või metallist ning iga pakend on märgistatud erinevalt. Õpilastele näidati, kuidas 7 plastpudelits saab toota ühe jalgpallisärgi ning kuidas tehakse plastpudeli toorikust õige suurusega plastpudel. Lõpetuseks said kõik oma silmaga näha, kuidas käib käitlemisjaamas sorteerimine, etikettide eemaldamine ja klaasi purustamine. Õppekäigu organiseeris õpetaja Karin Keert

  Film TÕDE JA ÕIGUS”

 • 14. märtsil vaatasid kõik 9.  klassid Viimsi Kinos sajandi suurfilmi “Tõde ja õigus”- Filmis käsitletavad teemad on inimlikul tasandil universaalsed ja haakuvad kooli õppekavaga .
 • GEOGRAAFIA TEEMAPÄEV LOKSA GÜMNAASIUMIS

6. märtsil 2019 toimus Loksa Gümnaasiumis järjekordne Harjumaa 8. klasside geograafia teemapäev. Seekord oli teemaks TERAVMÄED ja lektoriks Tõnu Martma. Traditsiooniliselt järgnes ettekandele viktoriin, kus õpilastel tuli vastata loengus kuuldu põhjal 12 küsimusele. Võistlus oli tasavägine. Võitjaks osutusid meie kooli 8.d klassi õpilased Karl Kukk, Vanessa-Lotta Mäsak ja Märt Rikken. Viimsi Kooli esindasid veel 8.a klassi võistkond koosseisus Miia Maria Pinnonen, Trinity Talas ja Vincent Paul, 8.c klassi võistkond koosseisus Lotte Puusepp, Gloria Veskimeister ja Marleen Kanne ning 8.e Eva-Riin Järve, Jakob Laubre ja Joonas Aaron Raieste. Õpilasi juhendasid Karin Keert ja Kersti Ojassalu.

 • NÄITUS TERE, MAA!

  Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse – satelliitkaugseire. Näitus asub raamatukogu ees. Näituse postrite alusel lahendatakse  töölehti.20190107_143807

 • Jaanuarikuus on võimalik kooliraamatukogus vaadata fotonäitust “Urban dogs – Tallinna koerad”

  Fotograaf Meeli Küttim portreteerib koeri igapäevase linnamaastiku keskel.
  „Fotosari keskendub inimese parimatele sõpradele nii linnades kui ka maakohtades. Tallinna koerte portreed erinevais linnaosades, kus kulgevad nende igapäevased jalutuskäigud ja tegemised, väljendavad läbi oma ilmete peaaegu inimlikke emotsioone,“ räägib autor Meeli Küttim.

  näitus

  Pandipakendi taaskasutus

  Kuni 22.veebruarini käib meie koolis taara kogumise võistlus 1.-4.klassidele, mida korraldab Viimsi Kooli õpilasesindus (edaspidi ÕE). 

  Võistlus käib kahes arvestuses:

    1.-2. klassi PARIM TAARAKOGUJA KLASS

    3.-4. klassi PARIM TAARAKOGUJA KLASS

  Arvestuse võitja klass saab ÕE poolt korraldatava klassiõhtu. ÕE liikmed korraldavad meelelahutusliku programmi ja pakuvad maitsvaid suupisteid. 

  Võistluse eesmärk on tutvustada noortele, et taara kogumine on loodusele kasulik. Lisaks saadakse nii kätte pakendile lisatud taaskasutusse suunamise kulud, mille oled pakendatud kaupa ostes juba tasunud.

  Klasside tegevuskava:

  1. Klassi õpilased koguvad taarat.
  2. Õpilased viivad taara pandipakendi automaati.
  3. Õpilased toovad saadud tšeki õpetajale.
  4. Õpetaja kirjutab peale klassi numbri ning toob tšeki ÕE asepresident Meriliis Kivimägile.
  5. Suurima summa kogunud klassid võidavad klassiõhtu kogu klassiastmes kogutud taara väärtuses.31
 • 8f ja 9f klassi kingitus loomade varjupaigale

8f ja 9f klass loobusid sellel aastal klassisisesest loosipakkide tegemisest ja otsustasid selle asemel teha kingituse Paljassaares asuva kodutute loomade varjupaiga loomadele. 20190111_112142

 • Füüsika-keemiaviktoriin “Välk ja pauk.                                                 Reedel, 30. novembril toimus Saku Gümnaasiumis Harjumaa koolide 8.-9. kl keemia-füüsikaviktoriin “Välk ja pauk”. Viimsi Kooli esindas viktoriinil meeskond koosseisus Laura Sofie Tohver 9.c, Jan Rain Laansalu 9.h, Meribel Kõster 9.h ja Stiven Lille 9.f. Õpilasi juhendasid Ingrid Rõigas, Mare Pent ja Peeter Sipelgas.
 • Kolmapäeval, 28. novembril 2018 toimus Viimsi Koolis üleriigilise koolinoorte mälumängumeistrivõistluste piirkonnavoor, kus mõõtu võtsid nii Harjumaa kui ka Tallinna õpilased. Harjumaa põhikoolide arvestuses saavutas III koha 8.e klassi meeskond koosseises Eva-Riin Järve, Joonas Aaron Raieste, Kaur-Erik Lüüs ja Jakob Laubre. V koha saavutas 9.e klassi meeskond koosseisus Elisa Tamm, Gerlin Pihlak, Rain Rähni ja Oliver Ojang. Viimsi Kooli esindasid veel 8.c klassi meeskond koosseisus Lotte Puusepp, Patrik Tamm, Gert Krimm, Gloria Veskimeister, 8.a klassi meeskond koosseisus Miia Maria Pinnonen, Oona Linda Prohhorov, Elise-Lota Lao ja Vincent Paul, 9.c klassi meeskond kooseisus Laura Sofie Tohver, Lisett Järv, Elisabeth Valt ja Karl Laine ning 9.f klassi duo Oskar Jõgi ja Emma Lotta Lõhmus. Meeskondi juhendasid õpetajad Kersti Ojassalu ja Peeter Sipelgas.
 •  
 • 28.novembril osalesid kõik üheksandad klassid Rakvere Politseimuuseumi poolt läbi viidud töötoas “Kohtueelse uurimise labor”. Osalejad said aimu kuidas võetakse sõrmejälgi ning said ka ise vastavaid töövahendeid proovida. Sai uurida millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained ning tuvastada vere jäljed.
  Lahkamise töötoas sai uurida lähemalt südant ja silma ehitust. Põnevust pakkuv kahetunnine praktikum toetas bioloogia kursuse anatoomia osa õppimist. Suur aitäh muuseumile. Kõiki huvilisi kutsub muuseum aastaringselt külla.Muuseumi külaskäigu organiseeris Ivi Rammul.

 • 7b klass käis 21.novembril Staabi- ja sidepataljoni lahtiste uste päeval. Nägime kaitseväe varustust, relvastust, majutust ja sidevahendeid. Kõike saime ka proovida. Lõpuks sõime sõdurisuppi. Oli tore päev!
 • Reedel, 23.11 oli Viimsi kooli 9f ja 9h klassidele külalistundi andmas Reimo Rivis. Külalistund toimus novembrikuu kui karjäärikuu raames, Tagasi kooli projekti kaudu. TLÜ loodusgeograafia dotsent Reimo Rivis kirjutab enda ja oma antud tunni kohta järgmist:                  Enamiku lapsepõlvejärgsest elust olen liikunud ja tegutsenud Tallinna Ülikooli ja tema eelkäiate ruumides. Magistriõpingutelõpus doktoriõpingute alguses hakkasin õpetama mitmeid loodusgeograafia ja geoteaduste metoodika kursuseid. Veelgi varem, magistriõpingute alguses, võtsid toonase Ökoloogia Instituudi teadlased mind enda juurde “õpipoisiks”. Teadlasena on minu peamised uurimisteemad seotud mere ja maismaa piirialadega, seal aset leidvate protsessidega ja nende dünaamikaga, seal levivate elupaikadega. Veel tegelen maastikuökoloogiliste ja geoteaduste didaktika teemadega.
  Üheksanda klassi tunnis mängisime kaarte. Mitte neid, millel peale kirjutatud risti kümme jne, vaid erinevaid maakarte. Püüdsime aru saada, et geoteaduste mõtte on selles, et aru saada meid ümbritseva maailma seaduspärasustest – miks mingid maastikuelemendid asuvad just seal, kus nad asuvad või miks mingid protsessid leiavad asetu just selles piirkonnas ja sellise ulatusega. Kõike seda tegime erinevaid ruumiandmeid (kaarte) uurides ja analüüsides. Eesti on piisavalt väike riik ja ta jagab lahkesti paljusid ruumiandmeid lihtsasti kättesaadaval viisil tasuta. Eesti Maa-ameti geoportaaliga võrreldavas tiheduses ja kvaliteedis ruumiandmeid (https://xgis.maaamet.ee/maps/XGisvõi https://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis) me naljalt mujalt maailmast ei leia. Lisatud on veel ajalooarhiivi kaardirakendusest (http://www.ra.ee/kaardid/) digiteeritud kujul vanim (1688) suuremõõtkavaline kaart Viimsi Lubjamäe ja kooli (asub all keskel) piirkonnast
 • KARJÄÄRIKUU raames esines 22.11. 9b ja 9f klassile RAGN SELLSI juhatuse esimees Rain Vääna, kes rääkis jäätmetest ja jäätmekäitlusest . Ühtlasi oli see loen sissejuhatuseks JÄÄTEMETEKKE vähendmaise nädalale

Lektor selgitas, mis on ringmajandus ja millised on  ringmajandust toetavad lahendused. Vaatasime huvitavaid filmikatkeid maailma „prügisaartest“ja tutvusime  töötingimustega ettevõtes

 

JÄÄTMETEKKE VÄHENDAMISE NÄDALÜleeuroopaline  jäätmetekke vähendamise nädalala eesmärk oli  tõsta inimeste  teadlikkust jäätmetekke vähendamise võimalustest  ja propageerida kordus- ja taaskasutuse valdkonnas. Jäätmete vähendamise nädal leidis aset novembri eelviimasel nädalal (18.-26. november). Käesoleva aasta on teemaks: „Korduskasuta – anna esemele uus elu“Koolis toimusid järgmised tegevused:

Kõik 8. klassid käisid vaatamas Sõpruse kinos filmi „Raisus“

Film “Raisus!” püüab muuta seda, kuidas inimesed toitu ostavad, valmistavad, minema viskavad ja söövad. Sellised tippkokad nagu Bourdain, Dan Barber, Mario Batali, Massimo Bottura ja Danny Bowien näitavad vaatajaile, kuidas nemad võtavad igast toiduainest viimase ning valmistavad sellest, mida tavaliselt peetakse ülejääkideks, uskumatuid roogasid ning kindlustavad nõnda toidusüsteemi. “Raisus!” paljastab selle, kui kuritegelik on toidu raiskamine ning kuidas see otseselt toetab kliimasoojenemist.

Film näitab, kuidas igaüks meist saab teha oma harjumustes tillukesi ja imeliselt maitsvaid muudatusi, mis aitavad lahendada üht 21. sajandi suurimaist probleemides

Pildil õpilased filmi ootuses

Koolis propageerime paberi eraldi sorteerimist üldisest prügist. Õpilasesindus kontrollis , kas klassides on paberi kogumiseks eraldi kastid ja vajadusel paigutas kogumiskastid klassides

 • KARJÄÄRIKUU raames esines 15.11.2018  9 f klassi õpilastele Martin Seil,kes valgustas turvatöötaja elukutse tagamaid . Ettekandest said õpilased teada, kes saab turvatöötajaks, millised on turvatöötaja õigused ja kohustused.
 • Karjäärikuu raames esines 7. novembril 9f ja 9 h klassi õpilastele Valmar Kass Ämari lennuväebaasist, kes rääkis lennundusalastest päästetöödest.

  20181107_152534

   

 • Neljapäeval, 11. oktoobril 2018 peatus  Viimsi Kooli juuresrändnäitus “Bioajastu puidust tulevik”, mida külastasid  geograafia- ja bioloogiatundide raames 9.a, b, c, e, f ja g klassi õpilased. Näitus kirjeldas  Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel. Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.  Näitusel sai näha , milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja sai ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Sai teada, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.
  Näitus on metsasektori ühine kingitus Eesti 100. sünnipäevaks. Bioajastu näituse algne idee pärineb meie põhjanaabritelt soomlastelt ja selle on kokku pannud Pilke teaduskeskus.
  Kõik huvilised on oodatud näitust külastama kell 15.00 – 18.00.
  Näituse video: https://www.youtube.com/watch?v=wrKSWNhPDGQ&feature=youtu.be