MUUD SEOTUD TEGEVUSED

Linnalooduse fotokonkurss METSIK LINN 2020 (lapsed ja noored)

Palju õnne Liselle Palts 7a klass!

“Vaata kuhu astud!”
I koht lapsed ja noored
Tallinna vanalinnas jalutamas.

“Koduaias”
III koht lapsed ja noored
Koduaia külaline.

Vabariigi aastapäev Maarjamäel

5e, 5s ja 4s käisid vabariigi aastapäeva puhul Maarjamäel. Tutvuti Maarjamäe lossi ja memoriaalidega. Suur tänu meile giidiks olnud Andrus Kalvetile!

Veebruar on raamatuga sõbraks saamise kuu!

Pimekohting raamatuga ootab lugejaid

Sass Henno loeng

“Asjad, millest täiskasvanud rääkida ei julge” toius 14.01 2020. Loengust: http://www.henno.ee/loeng/

Tartu rahu tähistamine

Seoses Tartu rahulepingu 100 aastapäevaga esines neljapäeval, 30, jaanuaril 2020. 5.- 9. klassi õpilastele endine Viimsi kooli õpilane, juba mitmeid raamatuid välja andnud noor ajaloolane Ranno Sõnum. Aitäh, Ranno!

Diplomaatiline konverents Viimsi Koolis

Jaanuaris toimub Viimsi Koolis 8. ja 9. klassidele diplomaatline konverents kus seitsme riigi (Brasiilia, USA, Kanada, Rumeenia, Austria, Rootsi ja Jaapan) suursaadikud ja saatkondade esindajad räägivad enda riigist, poliitikast jms. Konverentsi avab presidendi kantselei majandusnõunik hr Heido Vitsur. Tervitama tuleb ka välisminister hr. Urmas Reinsalu. Õpilastel on võimalus saadikutele ette valmistada neid huvitavad küsimused ning esinejad on avatud diskussiooniks. Konverents korraldas arendusjuht Kirke Kobi koostöös MTÜ-ga Diplomatic Relations Project ( http://www.viimsi.edu.ee/)

Teemapäev II

Harjumaa 8. klasside II teemapäev toimus 14.01.2020 Laulasmaa Koolis. Seekordseks teemaks oli „Ohtlikud ilmastikunähtused ja ilmateenistuse hoiatused“ ning lektoriks Taimi Paljak.
Traditsiooniliselt järgnes loengule viktoriin, kus osales 46 võistkonda. Viimsi Kooli I võistkond (8.a klass) koosseisus Marie Mirtel Tedremäe, Marleen Vesilind ja Jakob Orav saavutasid oma punktisummaga 5. tulemuse, jäädes esikohale alla vaid 2,5 punktiga. Kooli esindasid veel Liisa-Lotta Kaldma (8.b), Anna-Liisa Saar ( 8.b), Emma Ney (8.b), Rebeka Järve (8.b), Sten Sergejev (8.a) ja Maria-Leena Oja (8.a). Õpilasi juhendas Kersti Ojassalu.

Jõulukingitus kodutute loomade varjupaigale

7 c kassi õpilased otsustasid loobuda loosipakkidest. selle asemel tegid kõik õpilased kingituse kodutute loomade varjupaiga kassidele

7 c klassi kingitus vanadekodule

7 c klassi õpialsed kõpsetasid 12.12. piparkooke. Meie TÖFF eesmärk on heategevus. Küpsetatud piparkoogid viisime kohalikku vanadekodusse.

Heategevuslik jõululaat

4.-6.detsember täitis aatriumi soojade südame ja maitsvate küpsetistega päkapikud! Toimus traditsiooniline heategevuslik jõululaat MTÜ Viimsi Invaühingu laste toetuseks.Kodanikupäev koolis

Kodanikupäeval, 26. novembril käis koolis külas TÜ IT-õiguse doktorant, firma Proud Engineers tegevjuht Laura Kask, kes rääkis üheksandikele teemal “Kas järgmine riigiametnik on robot?”, samuti e-riigist ja e-kodanik olemisest. Tundus üllatav, et e-Eesti on vanem kui praegused üheksandikud. Saime teada, et Eesti e-riik on maailmas eeskujuks, kuna 99% teenustest on elektroonses kanalis ning 44% valijatest kasutab i-valimisi (täpsem termin kui e-valimised). Tänu elektroonsele allkirjale säästab iga tööealine elanik aastas 5 tööpäeva. Enne kui uuele ilmakodanikule nimi pannakse, saab ta endale koos unikaalse isikukoodiga e-identiteedi, mis käib temaga kaasas terve elu. Aulatunnist jäi kõlama mõte, et kuigi e-teenused on pidevas arengus ja paljudes kohtades on juba võimalik kasutada tehisintellekti ehk kratti, ei ole inimene siiski täielikult robotiga asendatav. Loeng oli hariv ja vajalik, kuna praegused noored on need, kes saavad tarbida e-teenuseid ning e-Eestit edasi arendada.

Teemapäev I

Traditsiooniline Harjumaa 8. klasside teemapäev toimus 1. novembril 2019 . a. Viimsi Koolis.
Sellel korral oli lektoriks TLÜ õppejõud geograaf Sirje Siska ja teemaks „Brasiilia“. Õpilased kuulasid huvitavat ettekannet Brasiilia eriilmelisest loodusest . Loengut ilmestasid kaunid fotod ja videoklipid.
Traditsiooniliselt järgnes loengus kuuldu ja nähtu põhjal viktoriin, kus õpilased võisid kasutada oma märkmeid.
Seekordsel teemapäeval osaleid õpilased järgmistest koolidest : Aruküla Phikool, Keila Kool Kiili Gümnaasium, Kose Gümnaasium, Kuusalu Keskkool, Loksa Gümnaasium, Nissi Põhikool, Oru Põhikool , Püünsi Kool , Saku Gümnaasium ,Saue Gümnaasium, Tabasalu Ühisgümnaasium , Viimsi Kool ja Ääsmäe Põhikool.
Võistkondi oli kokku 27, sest suured koolid võisid teemapäevale saata mitu võistkonda. Tasavägise võistluse võitis Püünsi Kool, järgnesid Tabasalu Gümnaasiumi 2 ja 3 võistkond ( II koha jagamine ) ning Saku Gümnaasiumi 1 võistkond ( III koht)
Viimsi Kooli esindasid järgmised õpilased:
Sten Sergejev 8a
Emma Ney 8b
Rebeka Järve 8b
Maria Leena Oja 8a
Marleen Vesilind 8a
Marie Mirtel Tedremäe 8a
Artur Alõmov8b
Anna-Liisa Saar 8b
Liisa- Lotte Kaldma 8b

Käimas on Salliv Kool rahastatud projekt “Toetame üksteist”, mille eesmärk on suurendada empaatiavõimet ja teineteisemõistmist, näha kaugemale oma tavapärasest keskkonnast ja raamidest ning üksteist toetada. Projekt sai stradipaugu oktoobris, kui õpilased külastasid Heleni koolis pimedate jalgpalli ning viisid seda ka oma koolis väikese näidismänguna läbi.
Tegevused jätkusid eile, kui Hilariuse Kooli külastasid kolm Viimsi Kooli viienda klassi õpilast, praktikant Saksamaalt ning projekti koordineerija Viimsi Koolist. Külalised tähistasid koos Hilariuse Kooli Õpilastega Martini- ja isadepäeva, vaatasid meie kooli noorte esituses nukuetendust “Püha Martin”, külastasid tunnetustuba ning mängisid ja vestlesid 4.-6.liitklassiga. Suur tänu sooja vastuvõtu eest, Hilariuse kool ja Natali Hanni! Järgmiseks on plaanis Hilariuse Kooli õpilastel külastada Viimsi Kooli.
#toetameüksteist

Kaitseliidu külastus

Õpilastele meeldis ja nad ei olnud. Kaitseliidust varem teadlikud. Kõigile jagati ka tutvustav voldik Kaitseliidu kohta. Oktoobri lõpus käisid õpilased tutvumas Kaitseliidu ja nende tegemistega. Sõideti maastikul kastiautoga ja tutvuti relvadega. Sooja saamiseks tehti kätekõverdusi ja õpiti rivis olemist ning pöördeid ja vabalt ning valvel olemise erinevusi. Tehti katelokis süüa. Tutvustati kaitseliiduga ühinemise võimalusi. Tüdrukutel ja poistel on võimalus liituda Noorkotstage või Kodutütardega.

Programmeerimise päev

Kolmapäeval, 16. oktoobril 2019 toimus Tabasalu Ühisgümnaasiumis Harjumaa 2.-3. klasside 4-liikmelistele võistkondele programmeerimise päev. Viimsi Kooli esindas meeskond koosseisus Rasmus Laanemaa 2.c (juhendaja Tanel Lindlo), Ako Sander Lüsi 2.g (juhendaja Kristin Muul), Robin Enno Rand 3.b (juhendaja Taimi Pärnpuu) ja Kevin-Oskar Kivimäe 3.a (juhendaja Tea Reinberk).

OSALEME Kohvipuru projektis  2019 – 2020

Projekti kestvus 1.10- 20.12.2019 (jõulude ja uusaasta kohvipuru saab ära viia 2-3 jaanuar 2020

1 kg kohvipurust saab toota 250 liitrit biogaasi

1 tonnist kohvipurust saab toota 500 kilovatttundi elektrit

Eelmisel aastal toimunud kohviringluse pilootprojekti käigus koguti Eestis 4,4 tonni kohvijäätmeid, millest toodetud energiaga kaeti SOS Lasteküla viie  majapidamise energiavajadus üheks kuuks. Käesoleval aastal toetatakse Haiba Lastekodu.

Viimsis koguti 10 päevaga 100 kg kohvipuru, millest toodeti 2500 liitrit biogaasi.

Eesmärk on kohvipuru kogumine muuta jätkusuutlikuks projektiks

Kohvipuru aktsioonist saab osa võtta igaüks. Kohvipuru võib koguda mistahes käepärast olevasse anumasse. Kord nädalas tuleks see kooli tuua/kogumikasti. Kohvipuru viiakse ära 1x kahe nädala jooksul. Koolis tuleb kokku leppida, et kohvipuru kotte ei viiks ära lepinguline prügiteenuse pakkuja.

Kogutakse ainult kohvipuru (ilma kohvifiltrita). Kohvipaksu võib tuua ka juhul kui see on pisut hallitama läinud. Hallitus ei sega elektri tootmist.

Kohvipuru võib koguda kilekotiga vooderdatud prügikasti. NB! Kohvipuru on raske, mistõttu on soovitatav kilokott välja tõsta, kui sellest on täitunud 1/3. Kilekott tuleb kokku siduda tõsta prügikasti kõrvale, kuni see ära viiakse (1X 2 nädala jooksul).

Küsimuste korral pöörduda aadressil tere@taruviimsi.com

Iga inimese panus loeb. Seda näitavad ka arvutused. Kui kohvisõber joob kolme kuu jooksul päevas kaks tassi kohvi, siis teeb see kokku 184 tassi. Sellest kogusest kasutatud kohvipurust toodetud rohelise energiaga saaks lamp põleda 368 tundi ehk rohkem kui 15 ööpäeva. Või saaks selle energiaga teha umbes 184 smuutit või laadida 184 korda telefoni. Televiisorit võiks vaadata ligikaudu 6 ööpäeva või teha arvutis tööd 18 tundi.

Meie eesmärk on muuta projekt jätkusuutlikuks ja miks mitte järgmisel aastal saaks kõtta Viimsi Rannarahva pansionaati või õppe- ja lasteasutusi.

Rohkem infot: https:lering.ee 7.1. Biogaas ja biometaan/Elering

2018- 2019 tegevused

3.-4.klasside “Plastist vabaks” võistluse võitja 3.d klass, palju õnne! Täname meie sponsorit Kuulsaali uhke auhinna eest!

 • 19. aprillil KÕIK LIIKUMA- KAASA PRÜGIKOTT!                             MAT-INF tudengiselts korraldab “Prügimatka”, kus kutsutakse üles veetma ühte mõnusat kevadpäeva looduses matkates. Kevade tulekuga sulab lume alt välja palju talvel maha visatud prügi, mis jääb tihti metsa alla vedelema. Siit tulebki ürituse eripära – kõigil prügimatkal osalejatel on kaasas kilekotike, kuhu korjata ettejääv maas vedelev prügi. Eesmärk on sütitada inimestes harjumus linnas või looduses jalutades korjata üles praht ja visata see lähimasse prügikasti, mitte ükskõikselt mööda jalutada järjekordsest maas vedelevast krõpsupakist. Samuti oodatakse kõiki tegema oma päevast toredaid pilte ning jagama neid sotsiaalmeedias #Prügimatk2019 alt või teha postitusi meie Facebooki ürituse alt! Keskkonnanädalal on ka Instagram, kus kajastame tublide kogukondade osalust.Infot leiab:
  https://www.facebook.com/events/310506586284880/
  https://www.facebook.com/events/487520565115904/
  Näitame ühiskonnale, et hoolime meie loodusest!

Kaks päeva enne üle-eestilist prügimatka tegi 9e klass koos õpetaja Meri Heinsaluga oma matka juba ära. Matkati mööda klindialust terviserada Laidoneri parki, sealt mööda Pargi teed vana õunaaiani ja turniti mööda kunagist suusahüppemäge üles. Seejärel jätkati matka mööda kaldapealset kuni Vimkani. 
Tee peal õpiti tundma ka kevadist loodust.

 • 6a ,  6 b ja 6c  klassi loosuõpetuse õuesõppetund  ühendatud “ Prügimatka” päevaga  

  1. aprill on üleriigiline “Prügimatka”, päev, mille eesmärgiks on korjata ettejääv maas vedelev prügi. 6a ja 6 b klassi otsustas , et 18. aprillil  loodusõpetuse tunni raames   ühendatakse kaks projekti:

   „Märka kevadet Laidoneri pargis“- fenoloogiliste   vaatluste teostamine   

   „Prügimatk“ , kus  õuesõppe tunni vältel klindialusel terviserajal ja Laidoneri pargis märgatud prügi kokkukorjamine

  Õpilasi juhendasid Karin Keert , Mare Pent  ja Kersti Ojassalu

 • Sajad tuhanded noored avaldasid reedel üle kogu maailma meelt kliimamuutuste vastu ja panid sellega alguse üleilmsele õpilaste kliimaprotestile, millega ärgitatakse poliitikuid kliimamuutusega tegelema. Nende seas ka 9g õpilased
 • 15. aprillil 2019 külastas 8.f klass Eesti Pandipakendit, kus osaleti keskkonnatunnis ja saadi teadmisi, kuidas töötab Eesti pandisüsteem. Tagatisraha ehk pandiga koormatud pakendid võivad olla kas klaasist, plastist või metallist ning iga pakend on märgistatud erinevalt. Õpilastele näidati, kuidas 7 plastpudelits saab toota ühe jalgpallisärgi ning kuidas tehakse plastpudeli toorikust õige suurusega plastpudel. Lõpetuseks said kõik oma silmaga näha, kuidas käib käitlemisjaamas sorteerimine, etikettide eemaldamine ja klaasi purustamine. Õppekäigu organiseeris õpetaja Karin Keert

  Film TÕDE JA ÕIGUS”

 • 14. märtsil vaatasid kõik 9.  klassid Viimsi Kinos sajandi suurfilmi “Tõde ja õigus”- Filmis käsitletavad teemad on inimlikul tasandil universaalsed ja haakuvad kooli õppekavaga .
 • GEOGRAAFIA TEEMAPÄEV LOKSA GÜMNAASIUMIS

6. märtsil 2019 toimus Loksa Gümnaasiumis järjekordne Harjumaa 8. klasside geograafia teemapäev. Seekord oli teemaks TERAVMÄED ja lektoriks Tõnu Martma. Traditsiooniliselt järgnes ettekandele viktoriin, kus õpilastel tuli vastata loengus kuuldu põhjal 12 küsimusele. Võistlus oli tasavägine. Võitjaks osutusid meie kooli 8.d klassi õpilased Karl Kukk, Vanessa-Lotta Mäsak ja Märt Rikken. Viimsi Kooli esindasid veel 8.a klassi võistkond koosseisus Miia Maria Pinnonen, Trinity Talas ja Vincent Paul, 8.c klassi võistkond koosseisus Lotte Puusepp, Gloria Veskimeister ja Marleen Kanne ning 8.e Eva-Riin Järve, Jakob Laubre ja Joonas Aaron Raieste. Õpilasi juhendasid Karin Keert ja Kersti Ojassalu.

 • NÄITUS TERE, MAA!

  Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil on Tartu Observatooriumi teadlased kokku pannud näituse tutvustamaks ökoloogilise tasakaalu olulisust läbi kaasaegse kosmosetehnoloogia rakenduse – satelliitkaugseire. Näitus asub raamatukogu ees. Näituse postrite alusel lahendatakse  töölehti.20190107_143807

 • Jaanuarikuus on võimalik kooliraamatukogus vaadata fotonäitust “Urban dogs – Tallinna koerad”

  Fotograaf Meeli Küttim portreteerib koeri igapäevase linnamaastiku keskel.
  „Fotosari keskendub inimese parimatele sõpradele nii linnades kui ka maakohtades. Tallinna koerte portreed erinevais linnaosades, kus kulgevad nende igapäevased jalutuskäigud ja tegemised, väljendavad läbi oma ilmete peaaegu inimlikke emotsioone,“ räägib autor Meeli Küttim.

  näitus

  Pandipakendi taaskasutus

  Kuni 22.veebruarini käib meie koolis taara kogumise võistlus 1.-4.klassidele, mida korraldab Viimsi Kooli õpilasesindus (edaspidi ÕE). 

  Võistlus käib kahes arvestuses:

    1.-2. klassi PARIM TAARAKOGUJA KLASS

    3.-4. klassi PARIM TAARAKOGUJA KLASS

  Arvestuse võitja klass saab ÕE poolt korraldatava klassiõhtu. ÕE liikmed korraldavad meelelahutusliku programmi ja pakuvad maitsvaid suupisteid. 

  Võistluse eesmärk on tutvustada noortele, et taara kogumine on loodusele kasulik. Lisaks saadakse nii kätte pakendile lisatud taaskasutusse suunamise kulud, mille oled pakendatud kaupa ostes juba tasunud.

  Klasside tegevuskava:

  1. Klassi õpilased koguvad taarat.
  2. Õpilased viivad taara pandipakendi automaati.
  3. Õpilased toovad saadud tšeki õpetajale.
  4. Õpetaja kirjutab peale klassi numbri ning toob tšeki ÕE asepresident Meriliis Kivimägile.
  5. Suurima summa kogunud klassid võidavad klassiõhtu kogu klassiastmes kogutud taara väärtuses.31
 • 8f ja 9f klassi kingitus loomade varjupaigale

8f ja 9f klass loobusid sellel aastal klassisisesest loosipakkide tegemisest ja otsustasid selle asemel teha kingituse Paljassaares asuva kodutute loomade varjupaiga loomadele. 20190111_112142

 • Füüsika-keemiaviktoriin “Välk ja pauk.                                                 Reedel, 30. novembril toimus Saku Gümnaasiumis Harjumaa koolide 8.-9. kl keemia-füüsikaviktoriin “Välk ja pauk”. Viimsi Kooli esindas viktoriinil meeskond koosseisus Laura Sofie Tohver 9.c, Jan Rain Laansalu 9.h, Meribel Kõster 9.h ja Stiven Lille 9.f. Õpilasi juhendasid Ingrid Rõigas, Mare Pent ja Peeter Sipelgas.
 • Kolmapäeval, 28. novembril 2018 toimus Viimsi Koolis üleriigilise koolinoorte mälumängumeistrivõistluste piirkonnavoor, kus mõõtu võtsid nii Harjumaa kui ka Tallinna õpilased. Harjumaa põhikoolide arvestuses saavutas III koha 8.e klassi meeskond koosseises Eva-Riin Järve, Joonas Aaron Raieste, Kaur-Erik Lüüs ja Jakob Laubre. V koha saavutas 9.e klassi meeskond koosseisus Elisa Tamm, Gerlin Pihlak, Rain Rähni ja Oliver Ojang. Viimsi Kooli esindasid veel 8.c klassi meeskond koosseisus Lotte Puusepp, Patrik Tamm, Gert Krimm, Gloria Veskimeister, 8.a klassi meeskond koosseisus Miia Maria Pinnonen, Oona Linda Prohhorov, Elise-Lota Lao ja Vincent Paul, 9.c klassi meeskond kooseisus Laura Sofie Tohver, Lisett Järv, Elisabeth Valt ja Karl Laine ning 9.f klassi duo Oskar Jõgi ja Emma Lotta Lõhmus. Meeskondi juhendasid õpetajad Kersti Ojassalu ja Peeter Sipelgas.
 •  
 • 28.novembril osalesid kõik üheksandad klassid Rakvere Politseimuuseumi poolt läbi viidud töötoas “Kohtueelse uurimise labor”. Osalejad said aimu kuidas võetakse sõrmejälgi ning said ka ise vastavaid töövahendeid proovida. Sai uurida millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained ning tuvastada vere jäljed.
  Lahkamise töötoas sai uurida lähemalt südant ja silma ehitust. Põnevust pakkuv kahetunnine praktikum toetas bioloogia kursuse anatoomia osa õppimist. Suur aitäh muuseumile. Kõiki huvilisi kutsub muuseum aastaringselt külla.Muuseumi külaskäigu organiseeris Ivi Rammul.

 • 7b klass käis 21.novembril Staabi- ja sidepataljoni lahtiste uste päeval. Nägime kaitseväe varustust, relvastust, majutust ja sidevahendeid. Kõike saime ka proovida. Lõpuks sõime sõdurisuppi. Oli tore päev!
 • Reedel, 23.11 oli Viimsi kooli 9f ja 9h klassidele külalistundi andmas Reimo Rivis. Külalistund toimus novembrikuu kui karjäärikuu raames, Tagasi kooli projekti kaudu. TLÜ loodusgeograafia dotsent Reimo Rivis kirjutab enda ja oma antud tunni kohta järgmist:                  Enamiku lapsepõlvejärgsest elust olen liikunud ja tegutsenud Tallinna Ülikooli ja tema eelkäiate ruumides. Magistriõpingutelõpus doktoriõpingute alguses hakkasin õpetama mitmeid loodusgeograafia ja geoteaduste metoodika kursuseid. Veelgi varem, magistriõpingute alguses, võtsid toonase Ökoloogia Instituudi teadlased mind enda juurde “õpipoisiks”. Teadlasena on minu peamised uurimisteemad seotud mere ja maismaa piirialadega, seal aset leidvate protsessidega ja nende dünaamikaga, seal levivate elupaikadega. Veel tegelen maastikuökoloogiliste ja geoteaduste didaktika teemadega.
  Üheksanda klassi tunnis mängisime kaarte. Mitte neid, millel peale kirjutatud risti kümme jne, vaid erinevaid maakarte. Püüdsime aru saada, et geoteaduste mõtte on selles, et aru saada meid ümbritseva maailma seaduspärasustest – miks mingid maastikuelemendid asuvad just seal, kus nad asuvad või miks mingid protsessid leiavad asetu just selles piirkonnas ja sellise ulatusega. Kõike seda tegime erinevaid ruumiandmeid (kaarte) uurides ja analüüsides. Eesti on piisavalt väike riik ja ta jagab lahkesti paljusid ruumiandmeid lihtsasti kättesaadaval viisil tasuta. Eesti Maa-ameti geoportaaliga võrreldavas tiheduses ja kvaliteedis ruumiandmeid (https://xgis.maaamet.ee/maps/XGisvõi https://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis) me naljalt mujalt maailmast ei leia. Lisatud on veel ajalooarhiivi kaardirakendusest (http://www.ra.ee/kaardid/) digiteeritud kujul vanim (1688) suuremõõtkavaline kaart Viimsi Lubjamäe ja kooli (asub all keskel) piirkonnast
 • KARJÄÄRIKUU raames esines 22.11. 9b ja 9f klassile RAGN SELLSI juhatuse esimees Rain Vääna, kes rääkis jäätmetest ja jäätmekäitlusest . Ühtlasi oli see loen sissejuhatuseks JÄÄTEMETEKKE vähendmaise nädalale

Lektor selgitas, mis on ringmajandus ja millised on  ringmajandust toetavad lahendused. Vaatasime huvitavaid filmikatkeid maailma „prügisaartest“ja tutvusime  töötingimustega ettevõtes

JÄÄTMETEKKE VÄHENDAMISE NÄDALÜleeuroopaline  jäätmetekke vähendamise nädalala eesmärk oli  tõsta inimeste  teadlikkust jäätmetekke vähendamise võimalustest  ja propageerida kordus- ja taaskasutuse valdkonnas. Jäätmete vähendamise nädal leidis aset novembri eelviimasel nädalal (18.-26. november). Käesoleva aasta on teemaks: „Korduskasuta – anna esemele uus elu“Koolis toimusid järgmised tegevused:

Kõik 8. klassid käisid vaatamas Sõpruse kinos filmi „Raisus“

Film “Raisus!” püüab muuta seda, kuidas inimesed toitu ostavad, valmistavad, minema viskavad ja söövad. Sellised tippkokad nagu Bourdain, Dan Barber, Mario Batali, Massimo Bottura ja Danny Bowien näitavad vaatajaile, kuidas nemad võtavad igast toiduainest viimase ning valmistavad sellest, mida tavaliselt peetakse ülejääkideks, uskumatuid roogasid ning kindlustavad nõnda toidusüsteemi. “Raisus!” paljastab selle, kui kuritegelik on toidu raiskamine ning kuidas see otseselt toetab kliimasoojenemist.

Film näitab, kuidas igaüks meist saab teha oma harjumustes tillukesi ja imeliselt maitsvaid muudatusi, mis aitavad lahendada üht 21. sajandi suurimaist probleemides

Pildil õpilased filmi ootuses

Koolis propageerime paberi eraldi sorteerimist üldisest prügist. Õpilasesindus kontrollis , kas klassides on paberi kogumiseks eraldi kastid ja vajadusel paigutas kogumiskastid klassides

 • KARJÄÄRIKUU raames esines 15.11.2018  9 f klassi õpilastele Martin Seil,kes valgustas turvatöötaja elukutse tagamaid . Ettekandest said õpilased teada, kes saab turvatöötajaks, millised on turvatöötaja õigused ja kohustused.
 • Karjäärikuu raames esines 7. novembril 9f ja 9 h klassi õpilastele Valmar Kass Ämari lennuväebaasist, kes rääkis lennundusalastest päästetöödest.

  20181107_152534

 • Neljapäeval, 11. oktoobril 2018 peatus  Viimsi Kooli juuresrändnäitus “Bioajastu puidust tulevik”, mida külastasid  geograafia- ja bioloogiatundide raames 9.a, b, c, e, f ja g klassi õpilased. Näitus kirjeldas  Eesti võimalikku tulevikku, mis tugineb keskkonnasõbralikul biomajandusel. Kui kasutame oma taastuvat ressurssi – metsa – targalt, on ühest planeedist meile ka tulevikus küllalt. Puit suudab asendada naftast valmivaid tooteid meie igapäevaelus, kosmeetikast kuni autodeni.  Näitusel sai näha , milliseid võimalusi pakub puit kui tulevikumaterjal looduskeskkonnale ja inimesele. Külastaja sai ise katsetada, kuidas üks või teine otsus mõjutab Maa kliimat, keskkonda ja ressursse: millised on globaalsed megatrendid, kuidas tarbida targalt jäätmeid tekitamata. Sai teada, milliseid tooteid on võimalik puidust toota ja kui väikestest puiduosadest, millised on tuleviku ametid, kuidas näeb Eesti mets välja läbi virtuaalprillide ja palju muud.
  Näitus on metsasektori ühine kingitus Eesti 100. sünnipäevaks. Bioajastu näituse algne idee pärineb meie põhjanaabritelt soomlastelt ja selle on kokku pannud Pilke teaduskeskus.
  Kõik huvilised on oodatud näitust külastama kell 15.00 – 18.00.
  Näituse video: https://www.youtube.com/watch?v=wrKSWNhPDGQ&feature=youtu.be