Tegevused 2019-2020

KüberPähkel

Reedel, 13. detsembril 2019 toimus TalTech Mektrory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse saalis võistlus KüberPähkel. KüberPähkli fookuses on erinevad digitaalse ohutuse ja küberkaitse alased teemad:
PRIVAATSUS JA TURVALISUS – Millised andmed on mõistlik internetti jagada, millised mitte? Kus oman kontot ja milline on hea parool?
TEHNILINE TAIP – Kas tead, mida teha enne kui soovid oma arvuti müüki panna? Kuidas lukustada nutiseadme ekraan turvaliselt? Küberkaitse alane probleemilahendusoskus – kuidas tuvastad, mis on toimunud ja leiad lahendusi?
KÄITUMINE INTERNETIS – Kuidas olen ise targem ja saan teisi aidata, kui mure on vaja lahendada? Kuidas tuvastan pahade eesmärkidega inimesed?
PROBLEEMILAHENDUSOSKUS – Mida teha kui asjad pole nii nagu nad olema peaks? Kas oskad märgata “valesti” olevaid asju ja neile lahendus pakkuda?
Viimsi Kooli esindas võistlusel meeskond koosseisus Grete Keskel 7.c, Freya Suné Theresa Purga 7.e, Kaspar Kallaste 7.d ja Fredi-Andreas Tendal 7.d. Õpilasi saatis Dejan Dejev.

Kodanikupäeva tähistamine

Kodanikupäeval, 26. novembril käis koolis külas TÜ IT-õiguse doktorant, firma Proud Engineers tegevjuht Laura Kask, kes rääkis üheksandikele teemal “Kas järgmine riigiametnik on robot?”, samuti e-riigist ja e-kodanik olemisest. Tundus üllatav, et e-Eesti on vanem kui praegused üheksandikud. Saime teada, et Eesti e-riik on maailmas eeskujuks, kuna 99% teenustest on elektroonses kanalis ning 44% valijatest kasutab i-valimisi (täpsem termin kui e-valimised). Tänu elektroonsele allkirjale säästab iga tööealine elanik aastas 5 tööpäeva. Enne kui uuele ilmakodanikule nimi pannakse, saab ta endale koos unikaalse isikukoodiga e-identiteedi, mis käib temaga kaasas terve elu. Aulatunnist jäi kõlama mõte, et kuigi e-teenused on pidevas arengus ja paljudes kohtades on juba võimalik kasutada tehisintellekti ehk kratti, ei ole inimene siiski täielikult robotiga asendatav. Loeng oli hariv ja vajalik, kuna praegused noored on need, kes saavad tarbida e-teenuseid ning e-Eestit edasi arendada.

9d klass külas STATISTIKAAMETIS

20. oktoobril tähistatakse Euroopa statistikapäeva. Statistikaameti lahtiste uste päeval käis 9d Õpilastele  tutvustati  statistikaameti rolli Eestis,  anti ülevaade  statistikaameti igapäevaelust  ning tutvustati,  millised statistikaameti rakendused võivad abiks olla ka koolitööde tegemisel. Peale seda tutvustas analüütik Karina Valma oma igapäevatööd ning seda,  kuidas mõjutab tema töö noorte otsuseid tööturul. Noortel oli võimalus saada ideid karjäärivalikuks ning tutvuda Eesti palgastatistikaga.

9. klassid Paljassaare reoveepuhastusjaamas

9. klassi käisid õppeekskursioonil Paljassaare reoveepuhastusjaamas, kus õpilastele tutvustati , kuidas saab Tallinnast ja selle lähivaldadest kogutud reo- ja sademevesi puhtaks ja mida tehakse reoveesettega ning selle töötlemisel eralduva biogaasiga.

PEAKOKAD KOOLIS

Maaeluministeerium ja Eesti Peakokkade Ühendus on alustanud vahva koostööprojektiga “Peakokad koolides”. Projekti raames külastavad 43 Eesti peakokka septembris ja oktoobris põhikoole üle Eesti. Kokad annavad kodundustunde, teevad koos lastega süüa ning tutvustavad toiduvalmistamise põhitõdesid.

14.oktoobril külastas Viimsi Kooli restorani „Riis“ peakokk Kadri Tran ning ühisest kokkamisest said osa 7.d ja 9.d klassi õpilased. Kadri juhendamisel valmistati eesti köögile iseloomulikke roogasid – karaskit, mulgiputru ja kamavahtu.

Kõige toredam on see, et projekt „Peakokad koolis“ ei piirdu ainult peakoka külalistundidest. Sellest on võimalik osa saada kõigil õpilastel. Projekti tarvis on peakokad koostanud 20 retsepti koos õppevideotega ja iga retsepti all on ka PDF fail printimiseks.  Huvilised saavad ise kodus kõiki retsepte katsetada. Kõik retseptid on leitavad siin – https://www.eestitoit.ee/et/kategooriad/peakokad-koolidesse

Eesti köögi ajaloo kohta on valminud 15 minutiline film „Eesti toidu lugu 19. sajandist kuni tänapäevani“. Film asub vaatamiseks siin: https://youtu.be/hEq5V4OyCRk

Lisaks kutsutakse üles õpilasi osalema ka videokonkursil „KOKKAME ISE“,  mis on mõeldud põhikooli 6.-8. klasside õpilastele. Toiduvideo esitamise tähtaeg on 22. november 2019. Peaauhinnaks on personaale koolitus tippkokaga võitja valitud kohas (koolis, kodus, restoranis). Lisaks eripreemiad parimatele.

Videokonkursi tingimused ja juhtnöörid leiad siit – https://www.eestitoit.ee/et/content/videokonkurss-koolidele

Olge loomingulised, lahedad ning leidlikud! Kaasata võib ka õpetajaid, et üheskoos vahva toidulugu filmida. Ära lase käest võimalust kokata koos tippkokaga!

2-klassid Tallinna Botaanikaaias tutvumas teemaga  “Puud ja põõsad pargis”