Tegevused 2019-2020

SALLIVUST SUURENDAV PROJEKT „TOETAME ÜKSTEIST!

08.10.2019 – 13.12.2019 toimus Viimsi Koolis projekt “Toetame üksteistSalliv Kool programmi toetusega. Peamine eesmärk oli suurendada Viimsi Kooli põhikooli õpilaste sallivust, empaatiavõimet ja hoolivust ning ennetada/vähendada kiusamist õpilaste seas.

Toimusid järgmised  tegevused:
1. Pimedate jalgpalli näidismäng: 15.oktoober külastati Heleni koolis pimedate jalgpalli näidismängu 17.oktoober toimus spordisaalis väike näidismäng, kus on kaks meeskonda 8.-9.klassidest 4+4. Mängiti silmsidemete ja kõriseva palliga.

2. Õpilasvahetus. Novembrikuus toimusid  Heleni Kooli , Tartu Masingu Kooli ja Hilariuse kooliga ühepäevased õpilasvahetused. Ühel päeval olid antud koolide esindajad Viimsis ja teisel päeval käisid meie õpilased ise õpilasvahetuses

3. Sõprusklassid (Suur õde-vend): 9.klasside hoolivuse ja empaatiavõime arendamiseks ning 1.klasside seas kiusamise vähendamiseks algatati  programm, kus 9.klassi õpilased võtsid oma hoole alla üheks kooliaastaks 1.klassi õpilased.

4. Loengud: Madis Marki.- kiusamisest ja oma elust/kogemustest

Projekti viisid läbi Lea Pullerits, Marita Pähk, Eve Ott.


Õiglase kaubanduse nädal

Oktoobris peetakse EESTIS  ÕIGLASE KAUBANDUSE nädalat.  Seoses ÕIGLASE KAUBANDUSE nädalaga käisid Viimsi Kooli õpilased Siim Ustav, Meriliis Kivimägi ja Aliis Marii Tasa 29.10.2019  Viimsi Kaubanduskeskuse  Delice kaupluses tegemas teavitustööd. Eesmärk oli suunata inimesi eelistama ja valima Fairtrade märgisega tooteid.

Fairtrade märgis tagab, et toote kasvatajad ja töötlejad on saanud oma toodangu või töö eest väärilist tasu. Lisaks õiglasele tasule on keelatud orja- ja lapstööjõu kasutamine, tootmisel lähtutakse keskkonnasäästlikest põhimõtetest ja lisatasu kasutatakse kogukonna sotsiaalseks arenguks. Õiglase kaubanduse süsteemiga on liitunud ligi 1,5 miljonit farmerit ja töölist 74-st riigist Aafrikas, Aasias ja Lõuna-Ameerikas.

Tuhanded talunikud ja töölised üle kogu maailma teevad kõvasti tööd, et pakkuda meile asju, mida armastame – olgu selleks hommikune tass kohvi, lõunane riis, magus banaan või õhtune tee.

Õiglase kaubanduse nädal toimub Eestis alates 2007. aastast.

Õpilased koos õpetaja Karin Keertiga Viimsi Kaubanduskeskuses

pilt