Tegevused 2018-2019

Luulevõistlus “Hüppav konn” tulemused selgunud

Eestimaa Looduse Fond korraldas lastele, noortele ja täiskasvanutele konnadeteemalisele luulevõistluse “Hüppav konn”.
Luulevõistlusele esitati rekordilised 806 luuletust kolmes vanusekategoorias. Žürii valis ühtekokku välja 18 luuletust, mille autorid saavad auhinnaks orgaanilisest puuvillast riidekoti ning kahepaiksete retke koos talgureisiga Lohusuusse mudakonna heaks.

Viimsi Koolist osalesid võistlusel 6A, 6B, 9C ja 9F klass. Õpilasi suunasid kirjutama ja juhendasid õpetajad Kersti Ojassalu, Karin Keert, Kadri Kalm ja Külli Täht.

Luulevõistluse žüriisse kuulusid tuntud luuletaja ja kirjanik Contra, loodusajakirjanik ja lastekirjanik Juhani Püttsepp, Paevana ja luulesõber Rein Einasto ja konkursi korraldaja Kristiina Kübarsepp.

11-17-aastaste vanuserühma võitjate hulgas oli 2 Viimsi Kooli õpilast:

9C Laura Sofie Tohver
9F Kertu Nõmm

juhendaja Külli Täht

Palju õnne!

http://konnad.elfond.ee/uudised/luuletused

Võiduluuletused:

6 a klassi luuletused:

 • 6 a klassisisene konkurss “RABA  ELUSTIK” 
 • 6b kassisisene konkurss “ SOOTAIMED”
 • Kevade algust tähistati 2019. aastal näitusega “Putukate mitmekesisus”. 8. klassi õpilased tegid palakatid, mis käsitlesid putukarühmi. Nätiusekülastaja sai end proovile panna juurdelisatud 45 küsimusele vastuseid otsides. Muuhulgas sai plakatitelt teada, millistel putukatel on lont ja nokk, kuidas on seotud täid ja jõulud, kuidas saab öösel sitasitikat kohale meelitada, milliste putukate abil saab ravida soolatüükaid ja tedretähne ja kes on murelane. Näituse korraldas Meri Heinsalu.

Mis on ühist madalsoomullal ja jõesilmul? Mõlemad on valitud 2019. aasta tegijateks.

11. ja 14. märtsil käis 7. ja 8. klassil külas Reet Kristian Keskkonnaametist, kes tutvustas peale eelpoolnimetatute veel kobrast, öösorri, kuslapuu sõrmiktiiba, lehitut pisikäppa, soomustindikut, wulfi turbasammalt ja kibuvitsa.
Lähemalt saab looduse aasta tegijatest lugeda https://www.keskkonnaamet.ee/sites/default/files/news-related-files/aasta_tegijad_2019_est_a3.pdf
Külalise kutsus Meri Heinsalu

 • Arutelu ja plakatid SÄÄSTLIK KÄITUMINE ja SÄÄSTLIK TARBIMINE- 3. a ja 3 b klass
 • 14.01. 2019  toimus 1. a klassil  õppepäev  Loodusmuuseumis Teemaks“Loomade aasta ja loomade meeled”. Tööõpetuses valmistati  vanast makulatuurist metsloomi . Toreda tunni organiseeris õpetaja Heli Piirmann
 • Aasta esimesel koolinädalal käisid 8. klassid õppekäigul talvises looduses õhu puhtust määramas. Uuriti Rohuneeme maastikukaitseala, Soosepa raba, Laidoneri parki ja õunaaeda. Õhu puhtust määrati samblike ja okaspuude abil, osaledes sellega ka rahvusvahelises Läänemere projektis. Kokkuvõttes võib öelda, et suurematest teedel eemal on õhk veel üsna puhas.Samblikke, okaspuid ja keskonnaseisundi hindamist käsitletakse 8. klassi bioloogia ainekavas. Õpilasi juhendas Meri Heinsalu.
 • Keskkonnaalaste videote konkurss Mini Negavatt oli I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu oodati kuni 2-minutilisi klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele (näiteks, kuidas säästa vett, aega, paberit, elektrit, toitu, jäätmeid või hoida mõnel muul moel meid ümbritsevat keskkonda). Ka siis, kui lahendus aitab kaasa vaid pisut, on see siiski oluline – iga suur muutus koosneb paljudest väikestest algatustest. Meie koolist osalesid VI a klassi õpilased. Videosid saab vaadata siit: https://www.negavatt.ee/mini
 • Viimsi kooli kõik 2.klassid osalesid oktoobrikuus õppekäigul Tallinna Botaanikaaias ning Viimsi Vabaõhumuuseumis “Leivapäeval”. Kuna loodusõpetuses oldi läbimas taimede teemat, siis õppekäigud kinnistasid tunnis omandatud teadmisi taimede kohta ning lisandus ka uusi. Põnevust pakkus Botaanikaaed nii oma mitmekülgsete taimeliikide poolest, kui ka Vabaõhumuuseum oma ehedas leivategemises. Tallinna Botaanikaaia õppekäiku toetas KIK-i projekt.
 • Lemmikloomakuu.

  Iga nädal külastas hommikuringi ajal klassi üks meie õpilaste koduloomadest. Tutvustati looma, räägiti kuidas ja miks valiti perre just see loom, kui vana ta on, millist hooldust vajab,  mida ta sööb jne. Õpilasega kaasas olev lapsevanem näitas looma teistele õpilastele ja lubas ka pai teha.

  Eesmärk: õpilane tunneb koduloomi, teab isas- ja emasloomade ning loomapoegade nimetusi, kasvatusvajadust,  tunneb lemmikloomi, oskab nende eest hoolitsed.

 • 7d ja 7e klassi õpilased osalesid 1. novembril 2018 Kauski RMK loodusekeskuse programmis “Mets kui kooslus”. Õpilased said ekskursioonil Alutagusele ja Peipsi äärde teada, et kriivad on mandriluited ehk sooseljandikud. Õpiti tundma Rüütli raba elustikku, ajalugu ja legende, roniti kriivadel, hoiti tasakaalu libedatel laudteedel ja testiti vesiliiva kandvust Peipsi rannas. Õpilasi saatsid Riita Järve, Viktoria Latova ja Meri Heinsalu.

 • 8a, 8c, 8e ja 8s külastasid Tallinna botaanikaaeda. Õppekäigul õpiti püsinäituse abil tundma sammalde ja samblike mitmekesisust, samuti taimehõimkondi ja teiste kliimavöötmete taimede mitmekesisust. 
 • Viimsi kooli 9. klassid, 6.a, 6.c ja 6.d klass vaatasid 19. oktoobril 2018 Viimsi Kinos filmi „TUULTE TAHUTUD MAA“.See on film Eestimaa metsikust ja ürgsest loodusest, kus vaataja ees avanevad meie kodumaa eriilmelised maastikud koos metsloomade ja tuhandete läbirändavate lindudega. Joosep Matjuse eepiline loodusfilm “Tuulte tahutud maa” teeb kummarduse Eesti loodusele, loodusele mis on meie visiitkaardiks. Filmi temaatika haakub põhikooli ainekavadega ja ROHELISE KOOLI programmis käsitletava teemaga “Elurikkus ja loodus”.
 • SUUR TAIMEJAHT küsitlus viidi läbi  sügisel
 • Oktoobri alguses oli A-koruses väljas okaspuude näitus, kokku ligi 50 erinevat liiki ja sorti. Oksad korjasid ja määrasid 8. klasside õpilased.