Tegevused 2019-2020

Programmeerimise päev

Kolmapäeval, 16. oktoobril 2019 toimus Tabasalu Ühisgümnaasiumis Harjumaa 2.-3. klasside 4-liikmelistele võistkondele programmeerimise päev. Viimsi Kooli esindas meeskond koosseisus Rasmus Laanemaa 2.c (juhendaja Tanel Lindlo), Ako Sander Lüsi 2.g (juhendaja Kristin Muul), Robin Enno Rand 3.b (juhendaja Taimi Pärnpuu) ja Kevin-Oskar Kivimäe 3.a (juhendaja Tea Reinberk).

OSALEME Kohvipuru projektis  2019 – 2020

Projekti kestvus 1.10- 20.12.2019 (jõulude ja uusaasta kohvipuru saab ära viia 2-3 jaanuar 2020

1 kg kohvipurust saab toota 250 liitrit biogaasi

1 tonnist kohvipurust saab toota 500 kilovatttundi elektrit

Eelmisel aastal toimunud kohviringluse pilootprojekti käigus koguti Eestis 4,4 tonni kohvijäätmeid, millest toodetud energiaga kaeti SOS Lasteküla viie  majapidamise energiavajadus üheks kuuks. Käesoleval aastal toetatakse Haiba Lastekodu.

Viimsis koguti 10 päevaga 100 kg kohvipuru, millest toodeti 2500 liitrit biogaasi.

Eesmärk on kohvipuru kogumine muuta jätkusuutlikuks projektiks

Kohvipuru aktsioonist saab osa võtta igaüks. Kohvipuru võib koguda mistahes käepärast olevasse anumasse. Kord nädalas tuleks see kooli tuua/kogumikasti. Kohvipuru viiakse ära 1x kahe nädala jooksul. Koolis tuleb kokku leppida, et kohvipuru kotte ei viiks ära lepinguline prügiteenuse pakkuja.

Kogutakse ainult kohvipuru (ilma kohvifiltrita). Kohvipaksu võib tuua ka juhul kui see on pisut hallitama läinud. Hallitus ei sega elektri tootmist.

Kohvipuru võib koguda kilekotiga vooderdatud prügikasti. NB! Kohvipuru on raske, mistõttu on soovitatav kilokott välja tõsta, kui sellest on täitunud 1/3. Kilekott tuleb kokku siduda tõsta prügikasti kõrvale, kuni see ära viiakse (1X 2 nädala jooksul).

Küsimuste korral pöörduda aadressil tere@taruviimsi.com

Iga inimese panus loeb. Seda näitavad ka arvutused. Kui kohvisõber joob kolme kuu jooksul päevas kaks tassi kohvi, siis teeb see kokku 184 tassi. Sellest kogusest kasutatud kohvipurust toodetud rohelise energiaga saaks lamp põleda 368 tundi ehk rohkem kui 15 ööpäeva. Või saaks selle energiaga teha umbes 184 smuutit või laadida 184 korda telefoni. Televiisorit võiks vaadata ligikaudu 6 ööpäeva või teha arvutis tööd 18 tundi.

Meie eesmärk on muuta projekt jätkusuutlikuks ja miks mitte järgmisel aastal saaks kõtta Viimsi Rannarahva pansionaati või õppe- ja lasteasutusi.

Rohkem infot: https:lering.ee 7.1. Biogaas ja biometaan/Elering

TÖFF toimus  taas Viimsi Koolis!

Viimsi Kool oli taaskord üheks killukeseks mosaiigis Teadlaste Öö festivali (edaspidi TÖF) korraldamisel. Tegemist on Eesti ja kogu Baltikumi suurima teadust populariseeriva üritusega, mis sai alguse 2005. aastal Euroopa Komisjoni algatusel ja toimub juba 14. korda. Selle aasta peateemaks on „101 eksperimenti“.
Sellel aastal soovisime kaasata igat Viimsi Kooli õpilast ja töötajat ning loomulikult olid oodatud lapsevanemad jt kogukonna liikmed. Muutsime  senist TÖFi korralduse formaati, et leida üles meie inimeste väärt ideed, millel on positiivne eesmärk või väljund, mis elu paremaks muudaks nii Viimsi Koolis kui ka kogukonnas.

Mida tahame ära teha?
Kas tänaste teadmistega saame kujundada tulevikku? Mida on vaja teha selleks, et meie koduvald (Viimsi vald) oleks ka 200 aasta pärast innovaatiline, turvaline ja kestlik omavalitsus? Muutustega ei tule alustada homme, vaid täna ja igaüks meist saab teha midagi tuleviku heaks.
Kes, mida ja kuidas? – sellele saamegi vastused TÖFi raames korraldataval üritusel Viimsi Koolis!

26. septembril kell 9.00-11.00 töötasid  klassides samaaegselt ideelaborid

Keskendusime  kestliku arengu eesmärkidele, millest  iga klass valis välja ühe kestliku arengu eesmärgi ja töötas välja oma klassi tegevuskava , mida hakatakse seda õppeaasta jooksul ellu viima.

Kevadel teeme kokkuvõtted klasside tegevustest ja autasustame klassiastmete parimaid tegutsejaid ning tunneme kindlasti rõõmu selle üle, et igaüks meist on andnud oma panuse, et leida tasakaal planeedi piiratud ökoloogiliste ressursside ja inimeste heaolu loomisel vahel.

Advertisements